Torsdag 30 april  Valborgsmässoafton Per-Olov Petréns Sextett, urpremiär- dans non-stop Stora banan
Torsdag 30 april  ValborgsmässoaftonLasse Kenths 6-a Stora banan
Torsdag 30 april  ValborgsmässoaftonGerms Group Ungdomspop Växjö Joddelero
Torsdag 30 april ValborgsmässoaftonHep Stars NYA Stora scenen kl. 21.30

Lördag 2 maj Thor-Erics Stora banan
Lördag 2 maj Sylvester Plym Group Joddelero
Lördag 2 maj Sune Mangs Show Stora scenen kl. 21.30

Onsdag 6 maj Maths Ronnies Stora banan
Onsdag 6 maj Bosse Parnevik Stora scenen kl. 23.30

Lördag 9 maj BOB STEWENS Stora banan
Lördag 9 maj SYLVESTER PLYM GROUP Ungdoms-pop Joddelero
Lördag 9 maj JOKKMOKKS JOKKE Stora scenen kl. 23.30

Lördag 16 maj  PingstaftonSVEN SWINGERS Stora banan
Lördag 16 maj PingstaftonSYLVESTER PLYM Joddelero
Lördag 16 maj  PingstaftonShow med ROSPIGGARNA Stora scenen kl. 22.00

Lördag 23 maj Bert Idoff sStora banan
Lördag 23 maj GERMS GROUP Ungdoms-pop Joddelero
Lördag 23 maj Ola Håkansson-Mona Wressman- Lenne Broberg Stora scenen kl.21.30

Lördag 6 juni Lasse Kents Stora banan
Lördag 6 juni GERMS GROUP Joddelero
Lördag 6 juni Trio Mé Bumba Stora scenen kl 23.30

Lördag 13 juni HIDDES Stora banan
Lördag 13 juni GERMS GROUP Joddelero
Lördag 13 juni Laila Westersund Show Stora scenen kl. 23.30

Fredag 19 juni  MidsommaraftonBOB STEWENS Stora banan
Fredag 19 juni MidsommaraftonGERMS GROUP - Växjö Joddelero

Lördag 27 juni Jan Öjlers Stora banan
Lördag 27 juni GERMS GROUP - Växjö Joddelero
Lördag 27 juni Peter Holm med Gänget Stora scenen kl. 21.30

Lördag 4 juli SVEN SWINGERS Stora banan
Lördag 4 juli LEAD GROUP Alvesta Joddelero
Lördag 4 juli TOMMY KÖRBERG Anita Berggren Ulf Söderholms 12-Mannaband Stora scenen kl. 23.30

Lördag 11 juli GIGGIS - Mariestad Stora banan
Lördag 11 juli LEAD GROUP Alvesta Joddelero
Lördag 11 juli TEQUILA BRASS - showband Stora scenen kl. 21.30

Lördag 18 juli COOL CANDYS- helafton Stora banan
Lördag 18 juli GERMS GROUP Joddelero

Lördag 25 juli HIDDES - dans non-stop Stora banan
Lördag 25 juli LASSE KENTHS Stora banan
Lördag 25 juli GERMS GROUP Joddelero
Lördag 25 juli Cornelis - Made in sweden Stora scenen kl. 21.30

Lördag 1 augusti CHRISTERS - Göteborg Stora banan
Lördag 1 augusti GERMS GROUP Joddelero
Lördag 1 augusti Nina Lizell- Tommy Blom & Napolians orkester Stora scenen kl. 22.30

Lördag 8 augusti SVEN SWINGERS - dans non-stop Stora banan
Lördag 8 augusti Per-Olow Petréns Sextett Stora banan
Lördag 8 augusti Lead Group Alvesta - Ungdomspop Joddelero

Lördag 15 augusti Ingmar Nordströms Stora banan
Lördag 15 augusti Claes-Göran Hederströms Show Stora Scenen kl. 23.30

Lördag 22 augusti JAN INGES 6-a - dans non-stop Stora banan
Lördag 22 augusti MARKUS, Karlskrona 7 man Stora banan
Lördag 22 augusti GERMS GROUP Joddelero
Lördag 22 augusti Eleonor Bodel, Björn Skifs, Jan Önnerud m fl Stora Scenen kl. 21.30

Lördag 29 augustiStreaplers- säsongsavslut Stora banan
Lördag 29 augusti Lead Group Alvesta - Ungdomspop Joddelero